RENGINIŲ APSAUGA
RENGINIŲ APSAUGA - tai apsaugos tipas, kuomet apsaugos darbuotojų tikslas užtikrinti tvarką ir dalyvių saugumą įvairių renginių metų.
Fizinė renginių apsauga gali būti teikiama:
- Koncertuose ir festivaliuose;
- Sporto varžybų metu;
- Viešose ir privačiose įmonių šventėse;
- Vakarėliuose ir naktiniuose klubuose;
- Parodose ir kituose renginiuose
Kaip teikiame renginių apsaugos paslaugas?
Renginio kokybė priklauso nuo gero organizavimo, tame tarpe ir apsaugos darbo. Renginių apsauga reikalauja ypatingai gero planavimo, būtent todėl savo įmonėje turime parengę procesą, kurį taikome visiems renginiams:
- Išsiaiškiname renginio poreikius. Kiekvienas renginys - skirtingas, tad visų pirma su klientais aptariame renginio apimtį, tipą, sąlygas, vietą ir kitus svarbius faktus.
- Parengiame planą. Atsižvelgdami į gautą informaciją apie renginį, parengiame renginio apsaugos planą. Į jį įeina rekomenduojamas apsaugos darbuotojų skaičius, darbo valandos, apsaugos darbuotojų išsidėstymas renginyje, jų funkcijos.
- Paruošiame darbuotojus. Renginių apsaugai samdome tik tokio tipo patirties turinčius darbuotojus, tačiau prieš kiekvieną renginį mūsų prevencijos skyriaus vadovas apmoko apsaugos darbuotojus pagal iš anksto parengtą planą bei užtikrina, kad bus atliekamos visos numatytos saugos funkcijos.
- Renginio priežiūra. Norėdami užtikrinti didžiausią įmanomą prevenciją, paskiriame atsakingą įmonės asmenį, kuris prižiūrės renginio eigą.
- Renginio ataskaita. Iš anksto sutarus su klientu apie tokį poreikį, po renginio paruošiame bendros tvarkos ir incidentų ataskaitą.
Apsaugos darbuotojų funkcijos renginiuose
Renginių apsauga ir jos poreikiai gali skirtis, tačiau pagrindinės apsaugos darbuotojų funkcijos renginiuose yra šios:
- Viešosios tvarkos priežiūra ir užtikrinimas;
- Incidentų ir ekstremalių situacijų valdymas;
- Lankytojų srautų valdymas;
- Informacijos suteikimas, nukreipimas, pagalba renginio dalyviams;
- Bilietų ar pakvietimų į renginį kontrolė;
- Transporto srautų kontrolė;
- Brangaus iš anksto priduoto turto apsauga: scena, technika ir kt.
- Renginio dalyvių ar svarbių asmenų palyda bei apsauga;
- Evakuacijos organizavimas;
- Bendradarbiavimas su spec. tarnybomis: policija, gaisrine, greitąja pagalba.
Principai, kuriais vadovaujamės teikdami renginių apsaugos paslaugas. Apsaugos darbuotojų funkcijos renginiuose.
Lankstumas
Patyrę darbuotojai net ir sudėtingose situacijose bendraudami išlaiko lankstumą, kuris itin svarbus tampa renginiui įsibėgėjus, kai dalyviai būna pavargę ir ne visuomet adekvačiai reaguoja į susiklosčiusias situacijas. Pasinaudodami derybų strategijomis stengiasi išspręsti šalių ginčus taikiai.
Prevencija
Renginių apsauga - viena iš tų sričių, kurioje prevencija visais atvejais yra geriau, nei reagavimas į jau kilusią situaciją. Būtent tam apsaugos ir yra treniruojami - pastebėti beprasidedančius konfliktus, netinkamus judėjimo srautus, eiles tam tikrose renginio vietose ir kt.
Greita reakcija
Visi apsaugos darbuotojai ekstremaliose situacijose treniruojami reaguoti pagal iš anksto numatytą programą. Turint išankstinį pasirengimą, sprendimus galima priimti kur kas greičiau, o greita reakcija tokio tipo situacijose yra svarbiausia. Esant poreikiui, apsaugos darbuotojai gali pradėti atlikti renginio dalyvių evakuaciją, bendradarbiauti su specialiosiomis tarnybomis, suteikti pirmąją pagalbą ir kt.
VIP asmenų apsauga renginio metu
Dažnai pasitaikanti renginių apsaugos dalis - VIP asmenų palyda ir apsauga. Esame pasiruošę suteikti aukščiausios kokybės paslaugas, į kurias įeina:
- Svarbių asmenų pasitikimas ir paėmimas iš oro uosto;
- Palyda į viešbutį, tarpmiestinis ar vietinis transportas;
- Apsauga viso renginio metu;
- Apsaugos dalyvavimas bendravime su gerbėjais;
- VIP klasės automobiliai;
- Specialiai treniruoti, užsienio kalbomis kalbantys apsaugos darbuotojai.
Bendra renginių saugumo dalis yra VIP palyda ir apsauga. Esame pasirengę teikti aukščiausios kokybės paslaugas.
Renginių apsauga - patarimai maksimaliai apsaugai užtikrinti
Pasiruošimas renginio apsaugai - vienas svarbiausių momentų. Prieš pradedant planuoti renginį, ar teikti apsaugos paslaugas visuomet rekomenduojame išsamiai išanalizuoti šiuos renginio aspektus:
- Renginio vieta. Svarbu ne tik turėti renginio vietos planą, tačiau ir žinoti visus įmanomus patekimus į patalpą ar teritoriją. Dažnai randame ne iki galo uždarytų tvorų, skylėtų tvorų, nesaugomų ar nerakinamų tarnybinių praėjimų, atidarytų langų. Idealiu atveju, visuomet rekomenduojame nubraižyti renginio planą, kuriame būtų pažymėti visi kritiniai taškai, ar jie būtų patalpos viduje, ar teritorijos perimetre. Renginio diagramą paruošti galima pasinaudojant šia programine įranga: https://www.socialtables.com/product/diagram/
- Renginio dalyvių patikra. Jei renginys priklauso aukščiausio saugumo klasei, rekomenduojame prieš renginį patikrinti dalyvių sąrašą. Tai galima padaryti pasinaudojant net ir tokiomis priemonėmis, kaip socialiniai tinklai. Jei renginio tema - visuomenei jautri, svarbu atkreipti dėmesį, ar bilietai buvo perkami didelėmis grupėmis. Tai gali indikuoti protestų grėsmę.
- Renginio darbuotojų komunikacija. Sklandi komunikacija - kokybiško renginio pagrindas. Labai svarbu, kad visos susijusios šalys, teikiančios paslaugas renginio metu, gebėtų sklandžiai komunikuoti tarpusavyje. Tam galima panaudoti įvairius technologinius sprendimus: racijas, ausines ir kt.
- Puiki lankytojų patirtis. Kuo sklandžiau veiks visos renginio funkcijos, tuo mažiau kils nesusipratimų ir nepasitenkinimo. Tai - ypač svarbu didesniuose renginiuose, kur kyla eilių formavimosi, susistumdymo, ginčų tikimybės.
- Repeticija. Visuomet rekomenduojame repetuoti ne tik pramoginę renginio eigą, tačiau ir techninę taip pat. Renginyje dalyvaujant daugybei skirtingų paslaugų teikėjų, itin svarbu užtikrinti, kad visi jie žino savo funkcijas, geba atlikti jas laiku ir reikiamoje vietoje, taip pat, geba komunikuoti tarpusavyje.
- Ekstremalios situacijos. Didesniems renginiams ypač svarbus išankstinis ekstremalių situacijų valdymo pasiruošimas. Užsitikrinkite, kad visos dalyvaujančios šalys žino, kur kreiptis ištikus ekstremaliai situacijai, kaip jie turi reaguoti, kam pranešti visų pirma, kaip bendradarbiauti tarpusavyje ir su spec. tarnybomis.
Atlikus išankstinį pasiruošimą visais aukščiau išvardintais punktais, būsite ramūs, kad renginys praeis sklandžiai. Na, o pasitaikius išbandymams, jūsų komanda bus pasiruošusi efektyviai su jais susidoroti.
Svarbiausi klausimai, į kuriuos reikia atsakyti prieš organizuojant renginį
Checklist - arba kitaip punktų sąrašas - tai pagalbininkas, kuris leis jums pasitikrinti, ar apsvarstėte ir pasiruošėte visus svarbiausius renginio aspektus. Dalinamės svarbiausių punktų sąrašu:
- Ar parinkta renginio vieta yra tinkamo dydžio? Ar į ją saugiai sutalpinsite visus renginio dalyvius?
- Ar renginio teritorija aptverta?
- Ar renginio vieta - saugi ir iš anksto patikrinta?
- Ar samdote reikiamos patirties turinčią saugos tarnybą?
- Ar turite su saugos tarnyba iš anksto suderintą renginio apsaugos planą?
- Ar turite su saugos tarnyba iš anksto suderintas apsaugos darbuotojų funkcijas?
- Ar apsaugos darbuotojai turi ekstremalių situacijų valdymo patirties?
- Ar užtikrinote, kad dideliame renginyje budėtų medikų ekipažas?
- Ar užtikrinote, kad būtų įmanoma greitai susisiekti su kitomis spec. tarnybomis?
- Ar renginio darbuotojai turės galimybę sklandžiai bendrauti tarpusavyje?
- Ar suderinote patekimo į renginį detales? Ar apsaugos darbuotojai instruktuoti, kokiems asmenims galima ir negalima patekti į renginį?
- Ar pasirūpinote virtualiu renginio dalyvių saugumu?
- Ar užtikrinote, kad jei renginys bus fotografuojamas, dalyviai duos sutikimą naudoti šias nuotraukas?
- Force majeure. Ar aptarėte su renginio darbuotojais, kaip elgtis force majeure atveju?
- Ar pasirūpinote renginio draudimu?
- Ar renginio saugumui užtikrinti reikia papildomų priemonių? Tai gali būti kameros, alkotesteriai, bilietų tikrinimo aparatai, banko kortelių skaitytuvai, apsigynimo priemonės ir kt.